logo

Usługi specjalne

Nasza oferta obejmuje niezwykle szeroką gamę usług.

Rezerwacja

telefoniczna:

bar    - 44 600 00 16
biuro - 44 600 00 16

e-mail: biuro@jan.biz.pl

 

 

 

Aktualności


24.07.2010

Targi Euro Gastro 2010 - I miejsce naszego Kucharza !


 Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować Państwa o najnowszych doniesieniach z Targów Euro Gastro 2010.
Otóż jeden z kucharzy, na co dzień pracujących w naszej restauracji, pod czujnym okiem Szefa Kuchni Przemysława Wielocha zdobył tytuł „Kulinarnego Talentu 2010" w Konkursie Sztuki Kulinarnej Roberta Sowy. Konkurs odbywał się podczas targów w Warszawie, w marcu b.r.Należy wspomnieć, iż Rafał Woźniak, zdobywca głównej nagrody, jest naszym uczniem od pierwszej klasy szkoły średniej, teraz odbywa staż. Jego przygoda rozpoczęła się od wyboru szkoły o profilu gastronomicznym w Bełchatowie, następnie rozpoczął praktyki uczniowskie w Restauracji JAN. Kolejno, już pod okiem Szefa Kuchni rozpoczął pracę. Okazał się pracownikiem rzetelnym, pomysłowym i wytrwałym, ale jak wiadomo, każdy kamień należy doszlifować, dlatego właśnie pod swoje skrzydła wziął Go Szef Kuchni. Do konkursu solidnie przygotowywali się obydwaj, jak  widać ich wysiłki zostały odpowiednio nagrodzone, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.
„Kulinarny Talent" to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce o jakich mógłby marzyć młody adept sztuki kulinarnej.
Rafał, pod okiem Przemka, przygotował łososia confit z delikatnym kalafiorem, muśniętym truskawką w towarzystwie pierożka z serka Lazur blue i borówek.

Uczestnicy zostali ocenieni przez Jury techniczne w składzie: Teo Vafidis, Wojciech Modest Amaro, Grzegorz Łapanowski i Józek Seeletso oraz Jury degustacyjne w składzie: Maciej Nowak - Przewodniczący Jury, Ewa Wachowicz, Zygmunt Chajzer i Stal Heggelund - Przewodniczący Norweskiej Rady ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza.Nagrodę Jury degustacyjnego przyjął również nasz podopieczny - Rafał Woźniak, a wspomnieć należy iż rywalizacja była bardzo emocjonująca, wybór wśród 12 uczestników konkursu był niezwykle trudny. Rafał otrzymał gratulacje oraz życzenia od pana Roberta Sowy, głównego organizatora.
Serdecznie gratulujemy wygranej, zarówno Rafałowi jak i Przemkowi, życząc dalszych sukcesów!

Właściciele Restauracji JAN - Halina i Jan Pawełoszek oraz współpracownicy.